Pytacie nas o wiele zagadnień, niektóre z tych pytań się powtarzają. Dlatego też wychodząc naprzeciw Wam i Waszym wątpliwościom stworzyliśmy wpis, w ramach którego odpowiemy na najczęściej zadawane pytania.

 

Kto powinien być pomysłodawcom PROJEKTU?

Pomysł na PROJEKT powinien być autorstwa grupy młodzieżowej jaka przystępuje do konkursu. Oczywiście pomoc, inspiracje czy wsparcie grupy jest jak najbardziej mile widziane. Zależy nam jednak na tym, by PROJEKT był wyrazem potrzeb i zainteresowań samych autorów, tj. grupy.

 

Czy można sfinansować pracę ekspertów, trenerów?

Nie, nie można sfinansować zewnętrznych trenerów czy innych ekspertów (przykład – grupa inicjatywna chce się nauczyć szyć i chciałaby zorganizować sobie szkolenie z osobą z zewnątrz – nie ma takiej możliwości).

 

Ile projektów otrzyma wsparcie finansowe?

Łącznie wesprzemy 6 projektów. Najlepsze 3 otrzyma środki na realizację PROJEKTU w kwocie 2000 zł, a kolejne 3 otrzymają po 1500 zł. Dla wszystkich będzie dostępne wsparcie naszych doradców.

 

Czy pracując nad projektem grupy można liczyć na wsparcie finansowe?

Niestety nie. Wsparcie finansowe oferujemy najlepszym 6 zgłoszonym projektom. Koncepcję projektu, jego założenia, opis grupy, do której chcecie dotrzeć, której chcecie pomóc oraz inne elementy jakie określiliśmy w formularzu zgłoszeniowym musicie opracować bez finansowania z naszej strony. Możecie oczywiście na każdym etapie pisać do nas i dzwonić, aby się konsultować. Chętnie Wam pomożemy.

 

Czy w planowaniu, realizacji projektu mogą pomagać inne osoby, np. rodzice?

Tak jak najbardziej. Ważne jednak by określić grupę osób i jej Opiekuna, którzy będą za całość projektu odpowiedzialni.

 

Czy projektem w konkursie mogą być takie wydarzenie jak wieczór wróżb andrzejkowych lub dzień chłopaka?

Tak, jeśli zostanie zaplanowany zgodnie z zasadami konkursu – będzie miał elementy przedsiębiorcze i społeczne. Wszystko zależy od pomysłu na realizację takich wydarzeń.

 

Jeśli macie więcej pytań, chcecie być na bieżąco – zapraszamy Was do zapisania się do grupy na FB – Nowa Energia.

Fb Logo - Darmowe wektory i PSD do pobranialink do grupy NOWA ENERGIA na FB 

Będzie to miejsce to wymiany wiedzy, doświadczeń, ale i przestrzeń na pytania i odpowiedzi dotyczące konkursu i naszych działań w obszarze edukacji. Serdecznie zapraszamy!

Skip to content