Miło nam poinformować, że rozpoczynamy nabór do warsztatów z przedsiębiorczości społecznej dla szkół podstawowych z Poznania dla klas IV-VIII oraz dla klas I-IV szkół ponadpodstawowych! 

Celem warsztatów jest przybliżenie uczniom i uczennicom zagadnień z zakresu gospodarki i ekonomii społecznej związanych z wykluczeniem społecznym, III sektorem, zaangażowaniem i odpowiedzialnością społeczną oraz współdziałaniem w społeczności lokalnej. Podczas zajęć odpowiemy sobie na pytania:

  • Czy zawsze można i należy wygrywać?
  • W jaki sposób pomagać innym? Jak samemu szukać pomocy?
  • Co oznacza bycie przedsiębiorczym? Dlaczego współpraca się opłaca?
  • Jak i dlaczego warto działać na rzecz swojej społeczności lokalnej?

Wykorzystamy do tego ciekawe i angażujące narzędzia, takie jak: gry planszowe, karciane, terenowe, ale również debaty oraz pracę w oparciu o realizację projektu edukacyjnego i wiele innych.

 

 

Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast liczba szkół, które będą mogły wziąć udział w warsztatach jest ograniczona, dlatego znaczenie ma kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji  udziela Anna Dranikowska, anna@spoldzielnie.org tel. 503 742 305.

 

Zadanie publiczne: Przedsiębiorczo i Społecznie – Lepiej współpracować. Warsztaty z przedsiębiorczości społecznej.

Sfinansowane ze środków budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej” w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).

#poznanwspiera #FunduszeUE

 

Skip to content