Za nami trzecia edycja warsztatów w poznańskich szkołach podstawowych. Cieszymy się, że po roku przerwy spowodowanym lockdownem, wróciliśmy do szkół. I to od razu do kilku!

Przeprowadziliśmy 40 godzin dydaktycznych warsztatów przedsiębiorczości społecznej w czterech poznańskich szkołach – SP nr 51 im. B. Szwarca, SP nr 27 im. Stefana Czarnieckiej, SP Wesoła Góra-edukacja domowa, Niepubliczna SP „Zawsze Razem”. Punktem wyjścia był program edukacyjny z przedsiębiorczości społecznej „Współpraca zamiast rywalizacji”. W czasie zajęć uczniowie grali w gry edukacyjne, pracowali w grupach, poznawali zagadnienia związane ze spółdzielczością uczniowską i opracowywali własne projekty próbując łączyć społeczne z gospodarczym. Ważnym elementem warsztatów była wizyta w Pracowni Ekonomii Społecznej – Ładne Rzeczy i warsztaty z przedsiębiorstwem społecznym. Zorganizowaliśmy również spotkania ze  Spółdzielnią  Socjalna  Cuda  –  Garnki  i  Spółdzielnią  Socjalną Furia. Ponadto został zorganizowany dodatkowy spacer śladami Spółdzielczego Poznania dla uczniów Szkoły Podstawowej „Wesoła Góra”. Warto podkreślić duże zróżnicowanie placówek, które wzięły udział w tej edycji warsztatów, ponieważ wzięły udział zarówno tradycyjne szkoły publiczne jak i szkoła dla młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i dysfunkcjami narządu ruchu, a także szkoła specjalizująca się w kształceniu poza formalnym.

Jednymi z głównych celów edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości społecznej było m.in. : rozbudowanie  świadomości  oraz  rozwijanie  wrażliwości  na  sytuację  osób  w  trudnej  sytuacji życiowej uczestników,  przekazywanie wiedzy na temat wartości i zasad przedsiębiorczości społecznej, jako narzędzia przeciwdziałającego nierównością społecznym czy kształtowanie postaw poszanowania drugiego człowieka niezależnie od jego pozycji społecznej.

Bardzo dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom i oczywiście uczniom wszystkich szkół za tak miłe przyjęcie i wspaniałe zajęcia. Praca z Wami to czysta przyjemność!

Warsztaty realizowane są na zlecenie Urzędu Miasta Poznania w ramach projektu PS: Przedsiębiorczo i Społecznie.

 

Skip to content