Miło nam poinformować, że rozpoczynamy nabór do warsztatów z przedsiębiorczości społecznej dla poznańskich szkół podstawowych. To już kolejna odsłona projektu PS: przedsiębiorczo i społecznie, realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Spółdzielni Socjalnych na zlecenie Urzędu Miasta Poznania. Zobacz podsumowanie poprzedniej edycji: KLIK

Plan warsztatów został przygotowany w oparciu o program edukacyjny z zakresu przedsiębiorczości społecznej dla szkół podstawowych przygotowany przez stowarzyszenie na zlecenie Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Poznaniu. Został on zaakceptowany przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Celem warsztatów jest przybliżenie uczniom i uczennicom zagadnień z zakresu gospodarki i ekonomii społecznej związanych z wykluczeniem społecznym, III sektorem, zaangażowaniem i odpowiedzialnością społeczną oraz współdziałaniem w społeczności lokalnej. Podczas zajęć odpowiemy sobie na pytania:

  • Czy zawsze można i należy wygrywać?
  • W jaki sposób pomagać innym? Jak samemu szukać pomocy?
  • Co oznacza bycie przedsiębiorczym? Dlaczego współpraca się opłaca?
  • Jak i dlaczego warto działać na rzecz swojej społeczności lokalnej?

Wykorzystamy do tego ciekawe i angażujące narzędzia takie jak: gry planszowe, karciane, ale również debaty czy pracę w oparciu o realizację projektu edukacyjnego i wiele innych.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, natomiast liczba szkół, które wezmą udział w naszych warsztatach jest ograniczona, dlatego znaczenie ma kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela Anna Dranikowska, anna@spoldzielnie.org tel. 503 742 305

 

Skip to content