Za nami czwarta edycja warsztatów w poznańskich szkołach podstawowych. Zainteresowanie naszymi warsztatami przeszło nasze najśmielsze oczekiwania!  

Przeprowadziliśmy 30 godzin dydaktycznych warsztatów przedsiębiorczości społecznej w czterech poznańskich szkołach – Szkole Podstawowej nr 38, Szkole Podstawowej nr 28 oraz Szkole Podstawowej im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego. Punktem wyjścia był program edukacyjny z przedsiębiorczości społecznej „Współpraca zamiast rywalizacji”. W czasie zajęć uczniowie grali w gry edukacyjne, pracowali w grupach, poznawali zagadnienia związane ze spółdzielczością uczniowską i opracowywali własne projekty próbując łączyć społeczne z gospodarczym. Ważnym elementem warsztatów była wizyta w Pracowni Ekonomii Społecznej – Ładne Rzeczy i warsztaty z przedsiębiorstwem społecznym. Zorganizowaliśmy również spotkania ze  Spółdzielnią  Socjalna  Cuda  –  Garnki  i  Spółdzielnią  Socjalną Furia. Była to świetna okazja dla uczniów, aby poznali poznańskie przedsiębiorstwo społeczne “od kuchni”.

    

Jednymi z głównych celów edukacyjnych z zakresu przedsiębiorczości społecznej było m.in. : rozbudowanie  świadomości  oraz  rozwijanie  wrażliwości  na  sytuację  osób  w  trudnej  sytuacji życiowej uczestników,  przekazywanie wiedzy na temat wartości i zasad przedsiębiorczości społecznej, jako narzędzia przeciwdziałającego nierównością społecznym czy kształtowanie postaw poszanowania drugiego człowieka niezależnie od jego pozycji społecznej.

Zwieńczeniem warsztatów był seans w kinie Rialto, gdzie został wyświetlony „Sokół z masłem orzechowym”. Po seansie zaprosiliśmy widzów na spotkanie i dyskusje z uczestnikami WTZ Krzemień.

Bardzo dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom i oczywiście uczniom wszystkich szkół za tak miłe przyjęcie i wspaniałe zajęcia. Praca z Wami to czysta przyjemność!

Warsztaty realizowane są na zlecenie Urzędu Miasta Poznania w ramach projektu PS: Przedsiębiorczo i Społecznie

Skip to content