Mamy nadzieję, że przywitaliście rok szkolny z energią, bo mamy dla Was propozycję jak skutecznie ją wykorzystać oraz  zrobić przy tym coś dla siebie i innych.  

Konkurs „Nowa energia” realizowany jest przez Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Celem konkursu jest rozwijanie kompetencji z zakresu przedsiębiorczości i przedsiębiorczości społecznej wśród młodzieży z obszaru Wielkopolski. W ramach konkursu można się ubiegać o środki finansowe na realizację działań łączących w sobie elementy przedsiębiorcze i społeczne.

Przy ocenie inicjatyw będą brane pod uwagę następujące kryteria: poprawność zgłoszonej inicjatywy, innowacyjność pomysłu, aspekty społeczne, realność założeń finansowych, trwałość przedsięwzięcia, prezentacja pomysłu oraz zaplanowane działania promocyjne.

Dofinansowane zostaną trzy projekty – każdy w wysokości 2 tysięcy złotych oraz kolejne trzy – każdy w wysokości 1 500 złotych.

Kto może wziąć udział?

Do konkursu zapraszamy grupy młodzieży ze szkół podstawowych (klasy VI-VIII) oraz ponadpodstawowych (klasy I-IV technikum oraz I i II szkół branżowych pierwszego stopnia). Działania projektowe powinny być skierowane do mieszkanek i mieszkańców Wielkopolski i być realizowane na terenie województwa wielkopolskiego.

Jak to zrobić?

Na wasze pomysły czekamy od 5 do 30 września 2023 roku.

Działania mogą być realizowane w okresie od 16 października do 30 listopada bieżącego roku.

Wniosek do konkursu należy złożyć w formie elektronicznej na udostępnionym formularzu na adres biuro@spoldzielnie.org W temacie maila prosimy wpisać: „Nowa energia – konkurs”.

W przypadku pojawienia się pytań dotyczących konkursu prosimy o kontakt z Anną Dranikowską: e-mail: anna@spoldzielnie.org tel. +48 503 742 305. Jest możliwość zorganizowania spotkania informacyjnego na indywidualną prośbę zainteresowanej grupy młodzieży w ustalonym z nami terminie.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy konkursu można pobrać klikając w linki dostępne poniżej:

NE_Formularz-zgloszeniowy_do konkursu2

NE_regulamin-konkursu_12.09.23

NE_Zgoda opiekuna prawnego

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych. Konkurs jest organizowany w ramach projektu “Nowa energia – rozwijanie i wzmacnianie kompetencji przedsiębiorczych wśród młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie na zlecenie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu. Więcej na temat projektu można przeczytać tutaj.

Skip to content